A korábbi évek hagyománya szerint ismét megszervezésre kerül a lakosság körében népszerű használt gumiabroncs gyűjtés. 2024-ben a lakosság több tonnányi használt gumiabroncsot adott le, ezáltal kevesebb illegális környezetszennyező anyag került ki a környezetünkbe.
Az idei évben 2025. november 7-én, pénteken 8:00-16:00 között, valamint november 8-án, szombaton 8:00-12:00 között lesz lehetőségük a használt gumiabroncsok leadására az üllői lakosoknak, díjmentesen.
A gyűjtésen C-típusú haszongépjármű-, személyautó-, motorkerékpár külső és kerékpárgumik leadása lehetséges. Az akció keretében a használt gumiabroncsokat felni nélkül lehet leadni – lakcímenként legfeljebb 16 db-ot –, melyhez a lakcímkártya felmutatása szükséges.
A szolgáltatást kizárólag Üllő lakosai vehetik igénybe, lakcímkártya felmutatásával.
A gyűjtés helyszíne: a Maglódi út végén, az Üllői Városüzemeltető és Fejlesztő Kft. telephelye. Kérjük, hogy a Zsaróka utca felől közelítsék meg a helyszínt a Maglódi úti lakosok nyugalma érdekében.
Az összegyűjtött mennyiséget 100%-ban újrahasznosítják majd, így az nem szennyezi a környezetet.
Üllő Város Önkormányzata
autógumi gyűjtés