Üllő

Polgárbarát település hivatalos weblapja


                   
                   

Hőségriadó 2025.06.24.-2025.06.26.

Feltöltve: 2025. június 24. I Érvényes: 2025. június 26.

Tisztelt Lakosok!

A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzési adatai, valamint a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ szakmai ajánlását figyelembe véve dr. Surján Orsolya országos tisztifőorvos asszony az ország egész területére vonatkozóan 2025. június 24-én (kedd) 00:00 órától 2025. június 26-án (csütörtök) 24:00 óráig III. fokú hőségriasztást adott ki.

Az esetlegesen szükségessé váló hosszabbításról újabb értesítést küldünk. Ennek hiányában a riasztás 2025. Június 26-án 24:00 órakor automatikusan érvényét veszíti.

Mit tehetünk együtt a hőség ellen?

– kerüljük a meleget, különösen 11 és 15 óra között, amikor a napsugárzás a legerősebb,
– lakásunkat hűtsük: napközben tartsuk zárva az ablakokat, használjunk sötétítőt; a szellőztetést hagyjuk éjszakára,
– kapcsoljuk ki a felesleges elektromos eszközöket, mivel ezek is melegítik a helyiséget,
– ha van légkondicionáló berendezés, annak használata közben zárjuk be az ajtókat, ablakokat; a túlzott hűtés azonban megterhelheti a szervezetet – az ideális benti hőmérséklet 28 °C körül van,
– tároljuk gyógyszereinket megfelelő hőmérsékleten (ha 25 °C fölé emelkedik a szobahőmérséklet, sok esetben célszerű azokat hűtőben tartani),
– kiemelten figyeljünk a veszélyeztetettekre: az idősek, kisgyermekek, krónikus betegek és lázas személyek különösen érzékenyek a hőségre; kérjük, segítsenek idős, egyedül élő szomszédaiknak, továbbá figyeljünk oda a gyermekek elegendő folyadékbevitelére.

Ha bármilyen szokatlan tünetet észlelnek, azonnal forduljanak orvoshoz!

Ne feledkezzünk meg a folyadékpótlásról sem!

Fogyasszunk napi 2,5-3 liter vizet, még akkor is, ha nem vagyunk szomjasak!

Kerüljük az alkoholt, a magas cukor- és koffeintartalmú italokat!

Gondoljunk a só pótlására is, különösen erős izzadás esetén!

 

Fontos: ne igyunk túl sok vizet egyszerre, hiszen a túlzott vízfogyasztás is veszélyes lehet!

Nagyon fontos, hogy a hőség idején ne csak magunkra, hanem háziállatainkra is fokozottan odafigyeljünk, hiszen ők is komolyan szenvedhetnek a melegtől!

Kérjük, fordítsanak különös figyelmet a saját és embertársaik egészségére; vigyázzunk magunkra és egymásra!

Megszakítás