Tisztelt üllői Polgárok!
A Gyömrői út, vasúton túli területén élő polgárok telefonon keresték meg Önkormányzatunkat, illetve az egyik Üllői facebook csoportban is megjelent olyan információ, melyben a polgárok aggodalmukat fejezték ki a Gyömrői út-M4 út közötti terület beépítésével kapcsolatban. Tájékoztatásul közreadjuk a Rossmann Magyarország Kft. ügyvezető igazgatójának
Önkormányzatunkhoz eljuttatott levelét. Amennyiben a Rossmann Magyarország Kft. a Gyömrői út-M4 út közötti területen új beruházást tervez, abban az esetben Üllő Város Önkormányzata az érintett lakossággal konzultálni fog és természetesen lakossági fórumot szervezünk.
Üllő Város Önkormányzata
Itt olvashatják a Rossmann Magyarország Kft. ügyvezető igazgatójának levelét:
„Tisztelt Üllői lakosok!
A Rossmann Magyarország több mint 10 éve bérel logisztikai és irodai központot Üllőn. A vállalat hosszú távú terve, hogy az üzletmenet zavartalan folytatásával a városban maradjon,
éppen ezért egy kétéves vásárlási folyamat eredményeként esett a választás, egy 2008 óta gazdasági, kereskedelmi és szolgáltatási célú területnek minősített telekre Üllőn. A Rossmann Magyarország még nem döntött a beruházás végleges sorsáról, de a tervezés előtt mindenképpen konzultálni fog a helyi lakosokkal, akár egy lakossági fórum, akár a
polgármesteri hivatal által szervezett civil fórum keretein belül. A Rossmann Magyarország évek óta Üllő város egyik legnagyobb adózója: a tavalyi évben több mint 100 millió Ft helyi
iparűzési adót fizetett be, és körülbelül 70 üllői lakost foglalkoztat a központjában. A vállalat bízik abban, hogy az eddigi évek problémamentes együttműködése a várossal és a lakosokkal a jövőben is folytatódni fog.
Tisztelettel,
Flórián László
ügyvezető igazgató”